Czym zajmuje się logistyka

 

Logistyka jest złożonym procesem planowania, realizacji oraz kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu towarów w celu zaspokojenia wymagań klienta.

Do najważniejszych wskaźników oceny transportu i logistyki należą:

 

  • czas realizacji – jest to długość cyklu realizacji zamówienia, czyli czas między złożeniem zamówienia a otrzymaniem dostawy

  • niezawodność – pewność realizacji, dotrzymania terminu i jakości dostawy

  • jakość – odebranie dostawy zgodnej z określonymi wymaganiami

  • elastyczność dostawy – reakcja przewoźnika na zmiany specyficznych wymagań, jakich jak termin załadunku, wielkość partii towaru, rodzaj transportu

 

W imporcie zastosowanie ma transport międzynarodowy w zróżnicowanej formie - morski, kolejowy, lotniczy, intermodalny.

Proces transportu zamówienia polega na odebraniu ładunku z miejsca wskazanego przez klienta i dostarczeniu go do miejsca docelowego. Kluczem do efektywnej realizacji procesu dostawy jest wybranie jak najbardziej korzystnej dla klienta drogi i środka transportu.

 

 

Transport morski

 

Transport morski zapewnia bezpieczne i terminowe dostawy towarów na każdy kontynent.

EMEM Sp. z o.o. oferuje pomoc oraz doradztwo przy realizacji ładunków pełnokontenerowych (FCL) i drobnicowych (LCL) dostosowanych do potrzeb klienta. Oferta transportu pełnokontenerowego FCL obejmuje szeroki wachlarz rozwiązań, regularne wypłynięcia statków i niezawodne dostawy do wszystkich portów na świecie.

Serwis drobnicowy LCL jest dobrym rozwiązaniem dla mniejszych przesyłek. Poprzez dzielenie przestrzeni ładownej kontenera z innymi załadowcami, można zrealizować szybszą dostawę i utrzymywać niskie stany magazynowe. Opłata za fracht dotyczy tylko wykorzystanej dla swojego ładunku przestrzeni w kontenerze.

 

 

Transport lotniczy

 

EMEM Sp. z o.o. oferuje pomoc oraz doradztwo w szerokim zakresie usług transportu lotniczego, aby znaleźć optymalną równowagę między czasem a kosztem dostaw. Korzystamy z rozwiązań o najwyższych standardach jakości i bezpieczeństwa, dzięki którym ładunek doleci do dowolnego miejsca na świecie.

 

 

Transport kolejowy

 

Transport kolejowy stanowi szybką, ekonomiczną alternatywę dla frachtu lotniczego i morskiego. Między Azją a Europą transport kolejowy jest o 50% szybszy od morskiego i 60% tańszy od lotniczego, łącząc w efekcie ich największe zalety.

 

 

Transport drogowy

 

EMEM Sp. z o.o. oferuje pomoc oraz doradztwo w ustanowieniu regularnych połączeń drogowych na terenie Europy Zachodniej, Centralnej i Wschodniej. Portfolio usług transportu drogowego obejmuje ładunki całopojazdowe (FTL) oraz doładunki (LTL).

Serwis całopojazdowy FTL zapewnia maksymalną punktualność dla pilnych transportów na terenie Europy dla towarów pakowanych na paletach lub bez ich udziału. Korzystając z serwisu LTL, opłata jest tylko za wykorzystaną przestrzeń ładunkową.

 

 

Transport intermodalny

 

Intermodalny transport towarowy jest to przewóz ładunków wykorzystujący więcej niż jeden rodzaj transportu. Najważniejszą regułą jest wykorzystanie tylko jednej jednostki ładunkowej, np. kontenera na całej trasie przewozów, bez przeładunku samego towaru przy zmianie rodzaju transportu.

 

 

EMEM Sp. z o.o. współpracuje ze sprawdzoną firmą spedycyjną, co zapewnia bezpieczeństwo transportu, doskonałą obsługę oraz informację na każdym etapie dostawy zamówienia.

 

Wszelkie usługi transportowe wycenimy dla Państwa indywidualnie dla każdego ładunku na podstawie niezbędnych informacji:

 

  • miejsce załadunku i wyładunku
  • port nadania oraz odbioru w przypadku dostaw morskich i lotniczych
  • rodzaj i wielkość ładunku

 

Aby uzyskać aktualną wycenę lub dodatkowe informacje - prosimy o kontakt.

Polecam rozwiązania, które sam stosuję:

********************************

Gdy potrzebuję praktycznej książki, szukam w księgarni ekonomicznej ONEPRESS

********************************

Hosting i domeny firmowe obsługuje dhosting.pl

********************************

Przesyłki kurierskie nadaję przez sprawdzony serwis furgonetka.pl

********************************


Biznes i Ekonomia 


Oferta dnia:


Obecnie w promocji:


Wybierz kurs video dla siebieFurgonetka to największa paleta usług transportowych:
- aż 10 firm kurierskich do wyboru,
- przesyłki miejskie, krajowe i międzynarodowe